• img-book

    Donatella Di Pietrantonio

ISBN: 978-605-81328-4-9
Kategoriler:

Arminuta: Dönüş

Yazar: Donatella Di Pietrantonio

Bu yıl İtalya’nın konuk ülke olarak yer aldığı, 15–24 Şubat 2019 tarihleri arasında ATO Congresium’da gerçekleştirilecek olan 13. Ankara Kitap Fuarı’nın bu yılki uluslararası onur konuğu yazar Donatella Di Pietrantonio.   Donatella Di Pietrantonio’nun 2017 yılında, 55. Campiello Ödülü’ne layık görülen ve Türkçeye çevrilen ilk kitabı Arminuta: Dönüş, Kitapsaati Yayınları tarafından yayımlandı. Donatella Di Pietrantonio, […]

30,00 

Donatella Di Pietrantonio Diğer Kitapları
Genel Bakış

Bu yıl İtalya’nın konuk ülke olarak yer aldığı, 15–24 Şubat 2019 tarihleri arasında ATO Congresium’da gerçekleştirilecek olan 13. Ankara Kitap Fuarı’nın bu yılki uluslararası onur konuğu yazar Donatella Di Pietrantonio.

 

Donatella Di Pietrantonio’nun 2017 yılında, 55. Campiello Ödülü’ne layık görülen ve Türkçeye çevrilen ilk kitabı Arminuta: Dönüş, Kitapsaati Yayınları tarafından yayımlandı. Donatella Di Pietrantonio, 16 Şubat 2019 tarihinde Congresium’da konferans ve imza günü ile okurlarıyla buluştu.


“Peki, hangisi gerçek annen?” diye sordu çekinerek.
“Benim iki annem var. Birisi senin de annen.”

Hayatının neredeyse tamamını iyi bir ailede geçirmiş olan Arminuta, artık şehir dışındaki fakir bir evde yaşayacak; daha önce hiç tanışmadığı insanlarla sürekli açlık çekecek ve yatağını küçük kız kardeşi Adriana ile paylaşmak zorunda kalacaktır. 13 yaşındayken, bir anda zorlu bir hayatın içerisine sürüklenen Arminuta’nın hayatını asıl zorlaştıran şeyse, annesi olduğunu düşündüğü kişi tarafından reddedildiği için duyduğu şiddetli acıdır.

Ayrıntılar

ISBN: 978-605-81328-4-9
Yayınevi: Kitap Saati Yayınları
Yayım Tarihi: 2019
Sayfa Sayısı: 192

Yazar Bilgileri
avatar-author
Donatella di Pietrantonio, İtalya’nın Teremo bölgesinde küçük bir köy olan Arsita’da doğmuş ve burada büyümüştür. Şimdilerde Penne’de yaşamakta olan di Pietrantonio’nun ilk romanı “Mia madre è un fiume” 2011’de yayımlanmıştır. İkinci romanı “Bella mia”nın (2014) ardından 2017 yılında yayımlanan “Arminuta: Dönüş” kitabı, saygın bir ödül olan ve İtalya’da her yıl bir kitaba verilen Campiello Ödülü’ne layık görülmüştür.

“Arminuta: Dönüş”

Henüz bir yorum yapılmamış.