• img-book

    Evrim Alkış Demirel

ISBN: 978-605-4160-98-3
Kategoriler:

Bana Sevgiyle Gel: Çocuğa Sınır Koyma Yöntemleri

Yazar: Evrim Alkış Demirel

Çocuklarımız dünyaya “sevilme” ihtiyacıyla gelirler ve gözlerini dünyaya kapatana dek bu ihtiyaç hiç bitmez. Bu süreç içinde, hayatı ne kadar kaliteli yaşayacakları, bizim onlarla kurduğumuz sevgi temelli ilişkiye bağlıdır. Çocuklarımızla ilişkimizin en zorlu kısmı, onlara sınır koyma ihtiyacı hissettiğimiz anlardır. Yöntemler konusunda kafamızın bulanıklığı, zaman zaman bizi pişmanlığa sürükleyebilir. Hiç istemediğimiz sözler söylemiş olarak veya […]

30,00 

Evrim Alkış Demirel Diğer Kitapları
Genel Bakış

Çocuklarımız dünyaya “sevilme” ihtiyacıyla gelirler ve gözlerini dünyaya kapatana dek bu ihtiyaç hiç bitmez. Bu süreç içinde, hayatı ne kadar kaliteli yaşayacakları, bizim onlarla kurduğumuz sevgi temelli ilişkiye bağlıdır. Çocuklarımızla ilişkimizin en zorlu kısmı, onlara sınır koyma ihtiyacı hissettiğimiz anlardır. Yöntemler konusunda kafamızın bulanıklığı, zaman zaman bizi pişmanlığa sürükleyebilir. Hiç istemediğimiz sözler söylemiş olarak veya “asla yapmam” dediklerimizi yaparken bulabiliriz kendimizi. Çok seviyor iken, sevgiden uzak bir yerden gidebilir mesajlarımız.

Bu kitap, ebeveynlik yolundaki zorlu anlarınızda sizlere ışık tutmak için yazılmıştır.

Ayrıntılar

ISBN: 978-605-4160-98-3
Yayınevi: Efil Yayınevi
Yayım Tarihi: 2017
Sayfa Sayısı: 112

Yazar Bilgileri
avatar-author
1976 yılında İnegöl’de dünyaya elen yazar, 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikolojk Danışma ve Rehberlik Bölümü’nden lisans, aynı bölüm ve üniversiteden 2002 yılında yüksek lisans diploması almıştır. Okul öncesi ilköğretim düzeyinde yüzlerce çocukla çalışma fırsatı bulan Evrim Alkış Demirel, halen Ankara'da, kurucusu olduğu İDA Psikolojik Hizmetlerde oyun terapisi tekniğiyle çocuklara psikolojik danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca çiftlerle aile danışmanlığı yapmakta ve düzenlediği "Ebeveynlik Eğitimleri Eğitim Seminerleri" ile anne babaların, çocuklarıyla ilişkilerini düzenlemelerine yardımcı olmaktadır. Çocuklarla yaptığı oyun terapisi çalışmalarını bütünleştirmek ve yetişkinlere yönelik çalışmalarını geliştirmek amacıyla Bütüncül Psikoterapi eğitimine devam etmektedir. Evli olan yazar, Ayşe Nil ve Kayra'nın annesidir.

“Bana Sevgiyle Gel: Çocuğa Sınır Koyma Yöntemleri”

Henüz bir yorum yapılmamış.