• img-book

    Alperen Ceylan

ISBN: 978-605-81328-1-8
Kategoriler: Etiketler: ,

Zihnimden Akisler

Yazar: Alperen Ceylan

Yeterince meraklı değilseniz, yeterince zeki olmak hiçbir işinize yaramaz.         “Tarihin başlangıcından beri insanoğlu pek çok şeyi merak etmiştir. Bu merak ve doğru orantılı olarak cevap arayışı insanı diğer canlıların bir kademe üstüne götürmektedir. Canlılar arasındaki rekabette önde olsak dahi, kendi aramızdaki rekabette merak edenlerin, sorgulayanların her zaman daha fazla anımsandığı bir […]

18,52 

Alperen Ceylan Diğer Kitapları
Genel Bakış
Yeterince meraklı değilseniz, yeterince zeki olmak hiçbir işinize yaramaz.

 

 

 

 

“Tarihin başlangıcından beri insanoğlu pek çok şeyi merak etmiştir. Bu merak ve doğru orantılı olarak cevap arayışı insanı diğer canlıların bir kademe üstüne götürmektedir. Canlılar arasındaki rekabette önde olsak dahi, kendi aramızdaki rekabette merak edenlerin, sorgulayanların her zaman daha fazla anımsandığı bir toplumda yaşıyoruz. Bir şeyler başarmak istiyorsak bu yeteneğimizi olabildiğince çok kullanmalıyız. Düşünen insan unutulmazdır. Ölse dahi fikirleri ve buluşları ile yaşar. Tesla’yı veyahut Farabi’yi unutmak mümkün mü? Tabii ki hayır. Peki, biz unutulmamak için neler yapmalıyız? Bu sorunun cevabı pek tabii olarak kendini geliştirmek olacaktır. Donanımlı insan her zaman istediği yere ulaşır ve istediğini başarır. Donanımlı olma prensibinin ilk kuralı genel kültürdür. İnsanlar, çevrelerinde bilgin bir bireyin olmasından hoşlanırlar. Milyonlarca kitap bu doğrultuda insanlara sunulmaktadır. Benimkisi bu engin çölde sadece bir kum tanesi. Henüz fırsat varken öğrenelim. Bana kalırsa yeterince meraklı değilsen, yeterince zeki olmak hiçbir işine yaramaz.”

Ayrıntılar

ISBN: 978-605-81328-1-8
Yayınevi: Kitap Saati Yayınları
Yayım Tarihi: 2018
Sayfa Sayısı: 144

Yazar Bilgileri
avatar-author
2018 yılı itibarıyla lise son sınıf öğrencisi olan ve eğitimine Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi'nde devam eden Alperen Ceylan, 15 Ağustos 2000 tarihinde Ankara'da doğdu. Anaokulu, ilkokul ve ortaokulu Büyükhanlı Kardeşler Ortaokulu'nda okudu. Sorgulamanın son derece gerekli olduğunu düşünen yazar, pozitif ve sosyal bilimlere karşı oldukça ilgili. Akran zorbalığı konusunda bir TÜBİTAK projesinde yer aldı. İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip ve İtalyanca, İspanyolca ve Fransızca dilleri üzerinde çalışmakta.

“Zihnimden Akisler”

Henüz bir yorum yapılmamış.