• img-book

    Primo Levi

ISBN: 978-605-4334-73-5
Kategoriler: ,

Şimdi Değilse Ne Zaman?

Yazar: Primo Levi

Savaş ve insanları düşürdüğü trajikomik durumlar… Primo Levi bu eserinde, koşullar ne olursa olsun, insanlıklarını yitirmemeye çalışan kahramanları aracılığıyla bizi kah düşündürür kah gülümsetir. Savaş sonrası İtalyası’na dönüş yolculuklarında başlarına gelen türlü olaylar karşısında cesaretlerini kaybetmeden artık büyük ihtimalle var olmayan bir ‘eve’ dönmeye gayret eden insanların dramı, kat ettikleri mesafeler, geçtikleri ülkeler, rastladıkları insanlar […]

55,00 

Primo Levi Diğer Kitapları
Genel Bakış

Savaş ve insanları düşürdüğü trajikomik durumlar…

Primo Levi bu eserinde, koşullar ne olursa olsun, insanlıklarını yitirmemeye çalışan kahramanları aracılığıyla bizi kah düşündürür kah gülümsetir.

Savaş sonrası İtalyası’na dönüş yolculuklarında başlarına gelen türlü olaylar karşısında cesaretlerini kaybetmeden artık büyük ihtimalle var olmayan bir ‘eve’ dönmeye gayret eden insanların dramı, kat ettikleri mesafeler, geçtikleri ülkeler, rastladıkları insanlar güzel betimlemeler ve ifadeler ile anlatılır.

“Şimdi Değilse Ne Zaman” saatçi Mendel ve kader arkadaşları vasıtası ile savaşın anlamsızlığını ve insandan alıp götürdüklerini büyük bir ustalıkla gözler önüne seren düşündürücü bir eserdir.

Ayrıntılar

ISBN: 978-605-4334-73-5
Yayınevi: Efil Yayınevi
Yayım Tarihi: 2011
Sayfa Sayısı: 416

Yazar Bilgileri

“Şimdi Değilse Ne Zaman?”

Henüz bir yorum yapılmamış.