• img-book

    Gökçen Atamgüç

ISBN: 978-605-65468-3-9
Kategoriler: ,

Origami: Kağıt Kıvrımlarını Zihin İzlerken

Yazar: Gökçen Atamgüç

Kadim kültürlerde çok saygın bir yeri olan kağıt çeşitli semboller ve şekiller aracılığıyla gelecek nesillere bir kültür mirasının aktarılmasını sağlamıştır. Bir ‘kağıt katlama sanatı’ gibi algılansa da aslında origami kağıt katlama sanatından öteye farklı becerilerin kazanılmasını sağlar. Origami zamanla yalnızca çocuklara yönelik bir eğlence aracı gibi algılanmaktan çıkmış, onların öğrenme yeteneklerinin gelişmesinde, el-göz eşgüdümünün sağlanmasında, […]

37,96 

Gökçen Atamgüç Diğer Kitapları
Genel Bakış

Kadim kültürlerde çok saygın bir yeri olan kağıt çeşitli semboller ve şekiller aracılığıyla gelecek nesillere bir kültür mirasının aktarılmasını sağlamıştır.

Bir ‘kağıt katlama sanatı’ gibi algılansa da aslında origami kağıt katlama sanatından öteye farklı becerilerin kazanılmasını sağlar.

Origami zamanla yalnızca çocuklara yönelik bir eğlence aracı gibi algılanmaktan çıkmış, onların öğrenme yeteneklerinin gelişmesinde, el-göz eşgüdümünün sağlanmasında, geometrik-matematiksel becerilerinin artırılmasında, konsantrasyon ve yaratıcılıklarının geliştirilmesinde önemli roller oynamış, her yaştan insanın ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Origami çocukların gerek davranışsal, gerek sosyal-duygusal, gerekse dil-matematiksel ve psiko-motor gelişimlerinde en az malzeme ile en kısa zamanda sağladığı katkı ile çocukların öğrenme sürecinin eğlenceli hale getirilebileceğinin en güzel kanıtıdır.

Çocukların oyunlarının aslında onların en ciddi uğraşısı olduğu göz önünde bulundurulacak olursa Sayın Gökçen Atamgüç’ün oluşturduğu bu eserin çocuk gelişimine olan katkısının önemi ve değeri kendiliğinden anlaşılır. Ruh sağlığını geliştirmek ve iyileştirmek için ruh sağlığı profesyoneli olmanın bir zorunluluk olmadığını origami alanına yönelik adanmışlığı ile gösteren Atamgüç’e yürekten teşekkürlerimle.

Mehmet Sungur

Uluslararası Bilişsel Terapiler Birliği Başkan Yardımcısı

Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği Başkanı

Avrupa Davranış ve Bilişsel Terapiler Birliği (EABCT) eski Başkanı

Ayrıntılar

ISBN: 978-605-65468-3-9
Yayınevi: Kitap Saati Yayınları
Yayım Tarihi: 2017
Sayfa Sayısı: 120

Yazar Bilgileri

Ek bilgi

Boyut

21×19,5

“Origami: Kağıt Kıvrımlarını Zihin İzlerken”

Henüz bir yorum yapılmamış.